Automaty z najwyższym RTP

W hazardzie dużą rolę odgrywają szczęśliwy traf, odrobina samozaparcia i zimna krew. Co jednak, gdyby do tej pierwszej rzeczy dodać większe prawdopodobieństwo wygranej? Czy to ułatwiłoby zdobywanie pieniędzy?

Co to jest RTP?

RTP (Return to Player), to współczynnik zwrotu dla gracza, który można określić jako odwróconą przewagę kasyna nad graczem. Im większe RTP, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownikowi serwisu hazardowego uda się wygrać.

Większość doświadczonych graczy zaczyna poszukiwania nowej gry właśnie od tej informacji. Weźmy pod uwagę jeden z najpopularniejszych slotów – Book of Ra Deluxe. Novomatic informuje, że RTP wynosi w tym wypadku 95,5%. Przyjmując powyższą analogię o odwróconej przewadze kasyna nad graczem, łatwo obliczyć, że w tym slocie kasyno ma 4,5% przewagi.

Statystyka i teoria a prawdziwe wygrane

Ujmując sprawę inaczej. Statystycznie, jeśli gracz zagra za 100 zł, to przy RTP rzędu 95,5%, po jakimś czasie straci 4,5% swoich pieniędzy. Właśnie w ten sposób ze 100 zł zrobi się 95,5 zł, a potem ta kwota będzie się sukcesywnie zmniejszać. Istnieje oczywiście możliwość wygrania ogromnych pieniędzy, ale tak wygląda statystyka. Dodatkowo, żeby jeden gracz mógł wygrać, drugi musi stracić. Oczywiście, mówiąc teoretycznie.

RTP jest obliczane na podstawie kalkulacji długoterminowych i tylko z grubsza określa zwrot pieniędzy. Tak naprawdę, każdy slot jest całkowicie nieprzewidywalny i nawet przy 99% zwrotem dla gracza można opuścić grę z pustym kontem lub małą fortuną w kieszeni.

Które automaty mają najwyższe RTP?

1429 Uncharted Seas od Thunderkick – RTP 98,6%

Pierwsza pozycja godna uwagi, która przenosi nas w czasie i pozwala na eksplorację mórz i oceanów. Twórcy z Thunderkick stworzyli atrakcyjnie wyglądający automat z 5 bębnami i 3 rzędami z symbolami. 25 linii wygrywających, darmowe spiny i rozszerzający Wild mogą doprowadzić nas do fantastycznej wygranej. Ten tytuł naprawdę zasługuje na uznanie, chociażby ze względu na wspaniałą grafikę oraz bardzo interesujący temat i jego opracowanie. Świetna gra dla fanów filmów „Piraci z Karaibów”.

Blood Suckers od NetEnt – RTP 98%

Co prawda czas wampiromanii minął kilka lat temu, ale któż nie lubi powspominać filmowych klasyków (poprzez „Draculę” z Garym Oldmanem aż do „Zmierzchu” z Robertem Pattinsonem)? Dla miłośników takiej tematyki powstał 5-bębnowy slot Blood Suckers. 3 rzędy i 25 linii wygrywających, a przy tym RTP na poziomie 98% dodatkowo zachęca do gry. Automat posiada kilka funkcji specjalnych, które urozmaicają rozgrywkę i ułatwiają wygraną. Należy tylko uzbroić się osikowy kołek i ruszać na przygodę życia.

Mega Joker od NetEnt – RTP 99%

Na koniec wisienka na torcie. Dosłownie wisienka, bo mowa o automacie typu owocówka, na którego bębnach widnieją symbole owoców. Prosty, klasyczny slot z 3 bębnami, 3 rzędami i tylko 5 liniami wygrywającymi. Skromnie, aczkolwiek bogato! Graczy powinien zachęcić nie tylko pokaźny zwrot dla gracza, ale również progresywny jackpot, którego zdobycie automatycznie robi z nas milionerów.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*