Jak grać w grę bakarat?

Bakarat to według wielu ulubiona gra hazardowa Jamesa Bonda. Ta popularna rozrywka stołowa wystąpiła w kilku filmach o tajnym agencie, między innymi: „Dr. No”, „Tylko dla twoich oczu”, „Goldeneye” i innych. Dlaczego Bond tak polubił bakarata? Prawdopodobnie ze względu na szybkość i emocje poszczególnego rozdania, które nigdy nie trwa dłużej niż minutę.

Bakarat

Niewiele osób bawi się przy stole do bakarata, skupiając się przede wszystkim na grze w blackjacka lub na automatach. To wielka szkoda, ponieważ ulubiona rozrywka kasynowa Jamesa Bonda naprawdę jest godna uwagi i poświęcenia chwili na jej naukę. Niska przewaga kasyna sprawia, że gra oprócz niewątpliwej przyjemności może przynieść graczowi także sowite wygrane.

Bakarat jest jedną z najłatwiejszych gier do nauczenia. Są tutaj tylko trzy możliwości obstawienia zakładu:

  • wygrana gracza, czyli punto,
  • wygrana krupiera, czyli banco,
  • remis, czyli tie.

Określenie „gracz” i „krupier” nie odnoszą się bezpośrednio do graczy ani kasyna, tylko do obstawienia, kto wygra. Do każdej partii bakarata zazwyczaj używa się 8 talii kart. Nie trzeba mieć żadnych dodatkowych umiejętności i strategii, żeby rozegrać swój pierwszy zakład w tej fascynującej grze.

Stół do gry

Stół do bakarata może pomieścić aż 13 użytkowników. Gracz widzi przed sobą stół do gry, na którym widnieje miejsce do obstawiania, osobne dla każdego, kto dołączy do rozgrywki. Bliższe miejsce jest dla wygranej gracza a dalsze do postawienia na wygraną krupiera. Na samej górze znajduje się miejsce na obstawienie remisu, którego jednak nie poleca się ze względu na dużą przewagę kasyna.

W wirtualnych kasynach gra się na mini stole do bakarata, co umożliwia o wiele szybsze rozgrywki.

Podstawowe zasady

Zarówno gracz, jak i krupier otrzymują dwie karty, do których mogą dobrać jeszcze trzecią ,w zależności od ich woli (trzecia karta rządzi się innymi prawami, których gracz nie musi znać). Celem gry jest uzyskanie cyfry 9 lub wyniku, który jest do niej jak najbardziej zbliżony.

Istotną kwestią są wartości kart. Król, Królowa, Walet oraz 10 przyjmują wartość 0. As to 1. Karty numerowane od 2 do 9 mają wartości zgodne z tym, jaka cyfra na nich widnieje. Jeśli karty graczy przekroczą cyfrę jednonumerową, wtedy odcina się od nich to, co stoi po lewej stronie. Stąd z 17 zrobi się 7.

To są zupełnie podstawowe elementy gry, od których trzeba zacząć przygodę z bakaratem. Wystarczą one w zupełności do pierwszej rozgrywki, a reszty można się nauczyć w trakcie kolejnych partii. Osoby, których naprawdę zainteresuje ta gra, mogą nauczyć się zasad trzeciej karty oraz innych ciekawych strategii bakarata.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*